
Az új év sokakat nemcsak mindenféle betarthatatlan fogadalmakra, hanem új döntésekre, akár munkahely-váltásra vagy új kihívások keresésére is sarkall.
Tekintse meg, hogy a választott témakörökben, milyen bejegyzéseket találhat.
Az új év sokakat nemcsak mindenféle betarthatatlan fogadalmakra, hanem új döntésekre, akár munkahely-váltásra vagy új kihívások keresésére is sarkall.
A klasszikus önéletrajzi formátumoknak megvolt a maguk aranykora, ám a digitalizálódás és a munkaerőpiaci igények gyors tempójú változásainak korában már nehéz kitűnni a tömegből a sablon alapján készült önéletrajzokkal.
Mellőzve érzed magad a munkahelyeden? Úgy érzed képességeid sikeresebbé tehetnék a céget, de ritkán kapsz szót, nem veszik észre a csiszolatlan gyémántot benned? Itt az ideje, hogy megtanuld álszerénység nélkül "promózni" a képességeidet.
Az előző posztomban arról írtam, hogyan szedd ráncba a jó öreg önéletrajzodat, most pedig ennek online változatáról lesz szó.
Kicsit olyan ez, mint a tavaszi nagytakarítás. Nehezen állunk neki, egész napos munka, de az eredmény egy letisztult, új kezdet izgalmas lehetősége.
Az önéletrajz írási szokások és elvárások az utóbbi időben gyorsan változnak. A fényképtől a QR kódon át egészen a céges logókig, nehéz megmondani, hogy mely "extra" tesz hozzá a továbbjutáshoz vagy éppenséggel taszít ki a válogatásból.
Nagyon sokféle írás, tanács született már az interneten azzal kapcsolatban, hogy az álláspályázatunkra tegyünk-e avagy ne tegyünk fényképet. Számos érv és ellenérv szól mellette és ellene. Sok esetben találunk olyan álláshirdetéseket, ahol a pályázás feltételeként jelölik meg, hogy „fényképpel ellátott” önéletrajzzal kell pályázni. És mi van akkor, ha én nem akarok fényképet rakni? Akkor meg se merjem pályázni az állást?
Regina Hartley egy érdekes előadásában elmeséli, hogy miért érdemes esélyt adni a kevésbé jó nevű iskolákat végzett, papírforma szerint nem tökéletes önéletrajzot benyújtó jelölteknek.