
A klasszikus önéletrajzi formátumoknak megvolt a maguk aranykora, ám a digitalizálódás és a munkaerőpiaci igények gyors tempójú változásainak korában már nehéz kitűnni a tömegből a sablon alapján készült önéletrajzokkal.
Tekintse meg, hogy a választott témakörökben, milyen bejegyzéseket találhat.
A klasszikus önéletrajzi formátumoknak megvolt a maguk aranykora, ám a digitalizálódás és a munkaerőpiaci igények gyors tempójú változásainak korában már nehéz kitűnni a tömegből a sablon alapján készült önéletrajzokkal.
Bogi hosszú ideje kereste saját útját a világban. Szakmai tapasztalata, ismerete, azok sokszínűsége kifogástalan volt. Látott már versenyszférát és államit egyaránt. Ügyesen bánik az emberekkel, és kiemelkedően jó képességei voltak az IT területen. Mégis valami mintha blokkolta volna útját az álláskeresés során...
Mellőzve érzed magad a munkahelyeden? Úgy érzed képességeid sikeresebbé tehetnék a céget, de ritkán kapsz szót, nem veszik észre a csiszolatlan gyémántot benned? Itt az ideje, hogy megtanuld álszerénység nélkül "promózni" a képességeidet.
Az előző posztomban arról írtam, hogyan szedd ráncba a jó öreg önéletrajzodat, most pedig ennek online változatáról lesz szó.
Kicsit olyan ez, mint a tavaszi nagytakarítás. Nehezen állunk neki, egész napos munka, de az eredmény egy letisztult, új kezdet izgalmas lehetősége.
Az elmúlt hónapokban több olyan ügyfelem volt (magánszemélyek), akik a karrierjükben szerettek volna változást. Egy részük azért, mert új kihívásokat kerestek, amit már a jelenlegi munkakörük és vagy a szervezeti korlátok nem tettek lehetővé, mások azért, mert az élet úgy hozta, hogy munkahelyük vagy munkakörük szűnt meg.
Az alábbi élménybeszámolót egy kedves fiatalemberről osztom meg, aki több hónapja sikertelenül pályázott meg állásokat, és nem értette hogy vajon miért nem hívják be interjúkra, miért nem sikerül az első körök után bejutni a legjobbak közé.
Az önéletrajz írási szokások és elvárások az utóbbi időben gyorsan változnak. A fényképtől a QR kódon át egészen a céges logókig, nehéz megmondani, hogy mely "extra" tesz hozzá a továbbjutáshoz vagy éppenséggel taszít ki a válogatásból.
Nagyon sokféle írás, tanács született már az interneten azzal kapcsolatban, hogy az álláspályázatunkra tegyünk-e avagy ne tegyünk fényképet. Számos érv és ellenérv szól mellette és ellene. Sok esetben találunk olyan álláshirdetéseket, ahol a pályázás feltételeként jelölik meg, hogy „fényképpel ellátott” önéletrajzzal kell pályázni. És mi van akkor, ha én nem akarok fényképet rakni? Akkor meg se merjem pályázni az állást?